Gebelik İçin En Uygun Zaman Nasıl Tespit Edilir?

Çiftler arasında en çok sık sorulan sorulardan başı çeken, gebelik için en uygun zaman ne zamandır ? sorusudur. Bu sorunun cevabı basit olup, takvim periyodu ile daha da güçlendirilmiştir. Bir kadın için en uygun gebelik zamanı, düzenli adet gören bir kadını ön plana alırsak, kanama başladığı ilk günden itibaren 14.gününe denk gelmektedir. Velakin, yumurtlama zamanında aksamalar meydana geldiği için ve erkek vücudundan gelen meninin, kadın vücudu içinde yaşam süreleri ele alındığında ideal olan 9 ve 15. günler arasında gün aşırı cinsel ilişki, gebelik şansını yükseltir.

Gün aşırı cinsel ilişki denilmesinin sebebi, her gün yapılan ilişki sonrasında erkek spermi kalitesi düşmesidir. Uygun olan ve yapılması gereken,

erkeğin ilişki öncesinde en az 2 günlük süre yani 48 saatlik bir süre içinde boşalmaması,

Cinsel ilişkinin, sabah gerçekleştirilmesi

gebelik için en uygun zaman
gebelik için en uygun zaman


gibi durumlar söz konusudur. Sabah vakitlerinde sperm  sayısı en kaliteli ve verimli hale ulaşır. Yalnız bu süreç boyunca hem kadının, hem erkeğin kendine işte bugün  olması, yapılması gerekiyor gibi sözler sarfetmemesi gerekmektedir. Morallerin yüksek tutulması en önemli etkenlerden biridir. Bilimsel araştırmalara göre, Hormonlar ruhsal ve fiziksel stres etkilerine karşı hassas bir yapıdadır.


Adetini 28 günde bir gören kadın için 1.gün ele alınarak hazırlanan Gebelik Şans Takvimi

1 ve 10.gün, gebelik şansı düşük
10 ve 11.gün gebelik şansı orta
12 ve 16.gün gebelik şansı yüksek
17 ve 18.gün gebelik şansı orta
19 ve 28.gün gebelik şansı düşük

Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.