Diş Beyazlatmak İçin Önerilen 5 Besin Maddesi

BEYAZ DİŞLERİN ÖNEMİ

Bir kişi ile konuştuğumuz zaman en önemli unsurlardan biri de beyaz dişlerdir. Sararmış dişler hem bizi hem de karşımızdaki insanı rahatsız etmektedir. Kimileri diş hekimleri aracılığı ile dişlerini beyazlatma işlemi yaparken kimileri de düzenli bir şekilde diş fırçalayarak dişlerini beyaz tutmak istiyor. Bu yöntemlerin dışında tüketeceğiniz bazı besinler aracılığı ile dişlerinizi beyaz tutabileceğinizi biliyor muydunuz? Dişinizin beyaz olmasını sağlayacak besinler...

Dişleri Beyazlatmak İçin Yenilmesi Gerekenler
Dişleri Beyazlatmak İçin Yenilmesi Gerekenler

1) Süt ve Süt Ürünleri Dişleri Beyazlatır

Gün içerisinde yoğunlukla tükettiğimiz süt ve süt ürünleri içerisinde bolca kalsiyum bulundurur. Kalsiyum vitamini dişleri beyazlatmak unsuru dışında dişlerin ve diş etinin daha güçlü bir yapıda olmasını sağlar.

2) Çilek

Çilek kendi içinde yüksek bir oranda Malik Asit barındırır. Bu asidin görevi renk değişimlerinin önüne geçmektir. Beyaz bir dişlere sahipseniz bolca çilek tüketiminde diş renginizin sararmasını engelleyebilirsiniz.

3) Kuruyemiş

Özellikle yapısı sert olan kuruyemiş yenildiği zamanlar sert yapısından dolayı aşındırıcı bir yol izler. Bu  özellik dişlere doğal bir peeling etkisi yarattığından dişlerde sararma ve lekelenmeyi önler.

4) Portakal

Portakal lifli meyveler grubundadır. İçinde bulunan lifler ve asit yapısı sayesinde dişlerde çürümenin ve sararmanın önüne geçerek düzen dengesini sağlar.

5) Elma

Sert yapısı nedeniyle hem çene kasını güçlendiren, hem de diş etini güçlendiren elmalar renk değişiminde etkili olan bakterilere karşı etkin bir mücadelesi vardır.


Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.