Hamileliğin 1.Haftası

HAMİLELİKTE İLK HAFTA

Birçok kadının en çok soruları sorduğu hafta genellikle ilk haftadır. Nasıl bir hamilelik süreci olacak, neler yaşanacak gibi sorular havada uçuşmaktadır. İlk kez bir hamilelik süreci ise daha çok soru gündeme gelmektedir. En çok merak edilen soru ise anne karnında bir bebeğin olup olmadığıdır. Bu hafta içerisinde henüz bir bebek karnınızda bulunmamaktadır. Bu hafta içerisinde rahim kendini hamilelik için hazırlık sürecine sokmuştur. 

Birçok anne adayı bu açıklamadan sonra bebek yok ise nasıl hamileliğin ilk haftası oluyor tarzında sorular sormaktadır. Cinsel ilişki esnasında sperm ile yumurta ne zaman birleştiği tespit edilemediği için doktorlar bu konuda son adet görülme tarihini esas alırlar ve hamileliği bu tarihten ibaret başlatırlar.
Hamileliğin 1. Haftası
Hamileliğin 1. Haftası


Hamilelik kelimesi anne ve baba adayları tarafından kullanılır. Gebelik kelimesi ise doktorlar tarafından kullanılır. Bu nedenle her ikisi de aynı anlama gelmektedir. İlk hafta ile ilgili pek fazla bir durum ve gelişme yoktur. Sadece anne rahmi hamilelik için hazırlık sürecine girdiğinden dolayı bazı belirtiler olabilir. Eğer hamile olduğunuzu gebelik testi gibi bir yöntem ile öğrendiyseniz ilk iş olarak bir hastanede gebelik kan testi yaptırmanız gerekir. Eğer oradan da sonuç pozitif çıkarak doktorunuzdan hamilelik ile ilgili tavsiyeler almalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.