Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

DİŞ ÇIKARMANIN ZORLU SÜRECİ

Bebek sahibi olmuş ailelerin en çok zorlandığı dönemlerden biri bebeklerinin diş çıkarma dönemidir. Bu dönemin ne kadar süreceği bebekten bebeğe değişirken, kimi bebekte az şiddetli, kimi bebekte çok şiddetli bir şekilde geçmektedir. 

Bebekler genelde 6 ile 7 aylık iken diş çıkarmaya başlarlar. Diş çıkardıkları zaman bebeklerde bazı değişimler gözükür. Bu değişimler hem bebek hem de aile için oldukça zorlu değişimlerdir. Bebeğinizde öksürük, huysuzlanma, ishal durumu, ateş, yanakların kızarması gibi durumlar gözlemleniyorsa bebeğiniz diş çıkarıyor demektir.
Bebeklerin Diş Çıkarma Süreci
Bebeklerin Diş Çıkarma Süreci

BEBEKLERDE DİŞ ÇIKARMA SÜRECİNDE MEYDANA GELENLER

Ağrı

Diş çıkmaya başladığı zaman baskı yapar bu durum bebeklerin ağız yapısında ağrıya neden olur. Bu nedenle oldukça sık ağlar ve canları yanar.

Ateş

Bebekten bebeğe değişen bir durum olsa da bebeklerin çoğunda diş çıkarma sürecinde ateş durumu gözlemlenebilir. Yine de önlem alması amacıyla hekime göstermeniz de yarar olacaktır.

Isırma

Bebekler diş çıkardıkları süreç içerisinde damakları kaşınmaya başlar. Hem o dişleri tecrübe edinmek, hem de damakta meydana gelen kaşıntıyı önlemek adına eline geçirdikleri her şeyi ısırmaya çalışırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.