Diş Beyazlatma Yöntemleri

DİŞ BEYAZLATMA

Öncelikle diş beyazlatma işlemini tanımlayacak olursak, dişler gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözeneklerin yapısında oluşan renkli oluşumların jel yardımı ile beyazlatılma işlemine denir. Bu işlemin yapılma sebebi ise kişilerin fırçalama eksikliğinden kaynaklanan sararma gibi nedenlerin kişiyi rahatsız ettiği için uygulanmaktadır.

Bir kişi ergenlik çağına girmemiş ise, hamile ise bu işlemi uygulamamaları gerekmektedir. Ayrıca dişinizde çürük, boşluk, iltihaplanma gibi durumlar varsa önce bu durum tedavi edilip sonrasında beyazlatma işlemi uygulanmalıdır.
Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Yöntemleri

DİŞLER NEDEN SARARIR?

Dişlerin beyazlığını kaybetmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Anne veya babadan gelen genetik bir bozukluk olabilir. İçilen sigaradan kaynaklanabilir. Çocukluk döneminde alınmış ilaç ve antibiyotiklerin etkisinden kaynaklanmış olabilir. Eğer dişinizi ne kadar fırçalarsanız bile giderilmeyen sarılıklar iç renklenme olarak adlandırılır. 

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Diş beyazlatma işleminin iki yöntemi bulunmaktadır. Bunlar, Power Blaeching ve Home Blaeching olarak adlandırılır.

Power Blaeching

Diş hekimi tarafından yapılan diş beyazlatma işlemidir. Yarım saat süren bir işlem sonucunda dişiniz 3 veya 4 ton beyazlama yaşar.

Home Blaeching

Evde sizin yapacağınız diş beyazlatma işlemidir. Kişiye özel hazırlanan ağızlık ile 1 hafta süre ile yapılan beyazlatma işlemidir. 

Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.