Diş Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

DİŞ AĞRISI

Günümüzde birçok kişi daha küçük yaşlardan itibaren olmak üzere hayatının son demlerine kadar sürekli diş ağrısı ile uğraşmaktadır. Diş ağrısının nedenleri konusuna değindiğimiz zaman ise herkesin ortak ama bir kaç farklı neden dişlerinin ağrıdığını görmekteyiz. 
Diş Ağrısı Nedenleri
Diş Ağrısı Nedenleri

DİŞ AĞRISI NEDEN OLUŞUR

Kişinin dişlerinde bulunan diş köklerinde çeşitli seviyelerde hassasiyet seviyesi vardır. Bilmeniz gereken, diş kökü dişlerin altında bulunan kısmın 3 / 2 gibi geniş bir kısmını kapsamaktadır. Dişin bu bölgesinde oluşan iltihaplanma belli bir oranda basınç uygulama durumuna geçer. Uygulanan basınç diş sinirlerine etki ettiği zaman ağrı oluşmaya başlar. Ayrıca yenilen yemeklerden arta kalan besinlerden beslenerek çoğalan bakteriler, kişinin dişlerini eriterek diş köküne inmeye kadar çalışır. Bu durum olduğu zaman ise ağrı oluşmaya başlar. Bu gibi nedenler sadece onlardan nedenden iki tanesini oluşturmaktadır.

Ayrıca sinüzit, diş etinde meydana gelen şişme, kafa tasına alınan bir darbe de dişlerde ağrıya neden olabilir. Ayrıca diş etinin çekilmesi ile meydana gelecek hassasiyet durumunda savunmasız kalan dişlerde ağrıya neden olur. En çok ağrı veren diş ise 20 yaş dişidir. Oldukça kısıtlı bir alanda kendine yer bulmaya çalışan diş çıkıncaya kadar inanılmaz ağrılar oluşturmaktadır.

BAKINIZ: DİŞ AĞRISINI GEÇİRMENİN 5 YOLU NEDİR?

Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.