Android Uygulamaları Bilgisayarda Nasıl Çalıştırılır?

Mobil Telefon Kullanımı ve İşletim Sistemleri

Günümüzde mobil telefon sayısı milyar rakamını aşmış bulunmaktadır. Bu telefonların çok yüksek bir oranda olmak üzere işletim sistemleri Android işletim sistemidir. Durum böyle olunca Dünya çapında birçok yazılımcı Android işletim sistemine uygun uygulamalar ve oyunlar üretmektedir. Günlük işlerimizden dolayı ve telefonların şarj ömürlerinin kısa olması sebebiyle birçok kişi oyun ve uygulamaları bilgisayar üzerinde çalıştırmak istiyor. Bunun için kullanabileceğiniz birkaç emülatör uygulaması bulunmaktadır.
Windows For Android Emulator
Windows For Android Emulator

Emülatör Nedir?

Bir sistem üzerinde çalışan uygulamaların veya programların başka bir sistem üzerinde uyumlu bir şekilde çalıştırılmasına yardımcı olan programlardır.

Bilgisayar Üzerinde Kurabileceğiniz Android Emülatörleri

Bluestack

En çok bilinen android emülatör uygulamasıdır. Telefonlarla uyumlu görüntüsü, gmail hesabınızı bağlayabilme, programları ve oyunları marketten indirebilme gibi özellikleri ile ön plana çıkan bu uygulama birinci sırayı kimseye kaptıracak gibi gözükmüyor. Program tamamen ücretsizdir. İstediği sistem özelikleri ise,
  • 2 GB RAM
  • 4 GB Disk Alanı
  • Direct X 9.0 ve üstü sürümler

Duos

Bluestack kadar işlevsel olmasa da en çok kullanılan ikinci emülatördür. Play Store içinde olmayan uygulamaları çok kolay bir şekilde çalıştırabilmesi, telefon ile tam uyumlu çalışması ile ön plana çıkmaktadır. Program ilk ay ücretsiz kullanım sunmaktadır. Birinci ay sonrasında kullanımlar için 10 dolar başlangıç fiyatlı üyelikler sunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum yaparken,

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz.
Düşüncenizi net ve açıklayıcı bir şekilde anlatınız.
Küfür, Spam, Şiddete Yönelik içerikli mesajlar onaylanmaz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.